• Sprawozdanie z pierwszego dnia konferencji

    Sprawozdanie z pierwszego dnia międzynarodowej konferencji naukowej pn.” „Kategoria zmiany w obszarze współczesnej pracy socjalnej. Doświadczenie czasu pandemii. Implikacje badawcze i praktyczne” Katedra Polityki Społecznej i Pracy Socjalnej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie we (...)

  • Podsumowanie OST: organizacja – zarządzanie – praca socjalna w procesie zmiany

    Grupa III – prowadząca: dr Katarzyna Wojtanowicz | UPJPII Kraków Zaproponowanym punktem wyjścia do dyskusji były hasła: ORGANIZACJA – ZARZĄDZANIE – PRACA SOCJALNA W PROCESIE ZMIANY Podsumowanie pracy grupowej Praca grupowa skupiona była na dookreśleniu znaczenia organizacji i zarządzania dla (...)

  • Podsumowanie OST: superwizja – standardy – profesjonalizacja pracy socjalnej

    Grupa II – prowadzący: mgr Maciej Sosnowski| UŚ Katowice Zaproponowanym punktem wyjścia do dyskusji były hasła: SUPERWIZJA – STANDARDY – PROFESJONALIZACJA PRACY SOCJALNEJ Podsumowanie pracy grupowej Na początku dyskusji uwidocznił się temat troski o pracę pracowników socjalnych w obecnym, dość (...)

  • Podsumowanie OST: kryzys – organizacja – pracownicy socjalni

    Grupa I – prowadzący: dr hab. Hubert Kaszyński, prof. UJ | Kraków (spotkanie w języku polskim i angielskim) Zaproponowanym punktem wyjścia do dyskusji były hasła: KRYZYS – ORGANIZACJA – PRACOWNICY SOCJALNI Podsumowanie pracy grupowej Praca grupowa skupiona była na określeniu przez uczestników (...)

  • Przemówienie otwierające konferencję rektora UPJPII ks. prof. dr. hab. Roberta Tyrały

    Szanowni Państwo, Witam wszystkich bardzo serdecznie na tej międzynarodowej konferencji, która dotyka niezwykle ważnego tematu, jaki chcecie podjąć, mianowicie pracy socjalnej. Dziękuję wszystkim prelegentom i słuchaczom. Cieszę się, że reprezentowanych jest tak wiele ośrodków naukowych z Polski (...)

  • Zaproszenie do publikacji tekstów w Zeszytach Pracy Socjalnej

    Wszystkich prelegentów serdecznie zapraszamy do zgłoszenia wystąpień pokonferencyjnych do druku w Zeszytach Pracy Socjalnej Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zasady publikowania dostępne są na stronie Zeszytów Pracy Socjalnej. Instrukcje dla Autorów znajdziecie Państwo (...)

  • Superwizja w zawodach wsparcia społecznego jako przykład zmiany

    Praca socjalna w Polsce podlega ciągłym zmianom. Pomoc społeczna realizuje wiele projektów, które mają zwiększyć efektywność jej oddziaływań. W ostatnich latach nasiliły się działania ukierunkowane na rozdzielenie pracy socjalnej od świadczeń i usług realizowanych w ośrodkach pomocy społecznej. (...)

  • Przemiany na tle konsekwencji migracji zagranicznych

    Proces migracji zagranicznych jest zagadnieniem złożonym i wieloaspektowym. Stanowi problem rozpoznawany w kontekście badań demograficznych, socjologicznych i ekonomicznych. Rozważany jest także na płaszczyźnie gospodarczej, politycznej jak i prawnej. Wielu autorów analizujących procesy i ruchy (...)

  • Termin zgłoszeń | submission deadline: 31 VII 2022

    Zgłoszenia na konferencję prosimy przesyłać za pośrednictwem formularza umieszonego na stronie internetowej konferencji do dnia 31 lipca 2022 r. Please send in submissions for the participation in the conference using the form available at the conference website until 31 July 2022 r.

  • Kategoria zmiany w metodyce pracy socjalnej

    Praca socjalna prowadzona w ośrodkach pomocy społecznej, w tym centrach usług społecznych wyznacz główny nurt polskiej pracy socjalnej. Współcześnie misją pracy socjalnej nie jest już tylko zabezpieczenie socjalne osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, lecz przede wszystkim (...)

fundusze.png

reczpospolita.png

malopolska.png

ue.png